Home » Tijdschriftartikelen » oncologische observatie » Ponsinfarct als gevolg van stralingsgeïnduceerde Vasculopathie

Ponsinfarct als gevolg van stralingsgeïnduceerde Vasculopathie

Door:
M.P. Duarte Conde
M.P. Duarte Conde

neurochirurg, afdeling Chirurgie, Rode Kruis Ziekenhuis, Beverwijk.
Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis

Meer informatie en artikelen van deze auteur
dr. W.I.M. Verhagen
dr. W.I.M. Verhagen

neuroloog, afdeling Neurologie, Canisius-Wilhelmina Ziekenhuis

Meer informatie en artikelen van deze auteur

Samenvatting

Bij een 27-jarige man ontstond plotseling een rechtzijdige hemiparese en hemihypesthesie, en een nervus abducens uitval links. De T2-gewogen MRI-scan toonde een hyperintense afwijking links in de pons passend bij ischemie. Op de kinderleeftijd had hij radiotherapie ondergaan in verband met een astrocytoom graad 2 rechts temporaal. Hij heeft behalve een lichtverhoogd cholesterol geen risicofactoren voor cardiovasculaire aandoeningen. Waarschijnlijk berust de uitval op stralingsgeïnduceerde vasculaire schade. Dit is een bekend fenomeen, maar er zijn weinig jongeren met dit fenomeen in de literatuur beschreven. Met dit artikel willen we de alertheid over deze diagnose versterken. Hierbij is van belang aandacht te geven aan een adequate screening en behandeling van algemene vasculaire risicofactoren in deze patiëntengroep. Verder onderzoek naar hoe deze complicaties te voorkomen is nodig (NED TIJDSCHR ONCOL 2014;11:22–5)
Om het volledige artikel te kunnen lezen, heeft u de volgende mogelijkheden:


* (dit is alleen mogelijk voor Medisch Specialisten en artsen in opleiding tot medisch specialist met BIG nr. met voorschrijfbevoegdheid werkzaam binnen de oncologie in Nederland)

Koop nu voor €1,80 Inclusief 21% BTW
Deze PDF is eigendom van NTvO uitgegeven door Ariez B.V. en mag niet elders worden gepubliceerd of gebruikt.
Ontvang ook onze nieuwsbrief per mail: Inschrijven
© 2020 NTVO
X